Izberite likalno desko z nastavljivo višino in jo prilagodite svoji telesni višini. Likalna deska mora biti stabilna in trdna, da lahko nanjo odložite likalnik. Deska mora imeti luknje, da lahko para prosto prehaja skozi vlakna tkanine, jih zmehča in omogoča preprostejše likanje. Prevleka likalne deske mora biti primerna in omogočati prost pretok pare.
Ta funkcija vam omogoča, da tkanine likate na mestu, kjer visijo, ali na obešalniku. Za to vrsto likanja nastavite gumb za nastavitev temperature v položaj za najvišjo temperaturo. • Oblačilo pustite obešeno na obešalniku in z eno roko raztegnite tkanino, da ni nagubana. • Večkrat zapored pritisnite gumb za izpust pare in premikajte likalnik od zgoraj navzdol. Ker je proizvedena para zelo vroča, zmehča vlakna in odstrani gube. Opomba: funkcije navpičnega likanja s paro nikoli ne uporabljajte na oblačilih, v katera je oseba že oblečena.
Če ne želite poškodovati likalne plošče likalnika, upoštevajte spodnje nasvete: – Likalnik vedno položite na podnožje ali pripadajoči nosilec (odvisno od modela). – Ne likajte abrazivnih delov oblačil (gumbi, zadrge itd.). – Likalne plošče ne čistite z abrazivnimi ali kovinskimi gobicami.
Svetleči madeži se lahko pojavijo na nekaterih vrstah tkanin, še zlasti na tkaninah, ki so temnejših barv. Temna oblačila likajte po notranji strani in pri ustrezni temperaturi. Če likate oblačila iz mešanih vlaken, nastavite regulator temperature na funkcijo za likanje najbolj občutljivih vlaken.
Količina pare je odvisna od nastavitve temperature likalnika. Priporočamo občasno uporabo pare, ko je temperatura likalnika nastavljena na nizko vrednost, sicer se lahko na perilu pojavijo kapljice vode.
Pred čiščenjem se prepričajte, da je naprava izključena ter da sta se likalna plošča in podstavek za odlaganje likalnika popolnoma ohladila. Za čiščenje likalne plošče ali podstavka za odlaganje likalnika ne uporabljajte detergentov ali izdelkov za odstranjevanje vodnega kamna. Likalnika ali podstavka za odlaganje likalnika nikoli ne postavljajte pod vodo iz pipe.
• Čiščenje podstavka za odlaganje likalnika: Občasno očistite plastične dele z rahlo vlažno mehko krpo.
• Čiščenje zbiralnika vodnega kamna: Napravo izklopite in počakajte vsaj 1 uro. Odstranite zbiralnik vodnega kamna tako, da ga dvignete in zasukate pokrov za četrt obrata. Izperite zbiralnik vodnega kamna pod tekočo vodo in ga postavite nazaj na likalnik.
• Samočiščenje likalne plošče (odvisno od modela): Ko začne utripati lučka proti vodnemu kamnu, izvedite korake, opisane v videoposnetku.
To je običajno. Likalnik izpusti veliko pare, ki se utekočini na likalni deski. Nekaj kapljic se lahko pojavi na spodnji strani likalne deske, od koder padejo na tla.
• V vodi uporabljate kemične izdelke za odstranjevanje vodnega kamna ali aditive. Teh izdelkov nikoli ne dodajajte v rezervoar za vodo. V nasprotnem primeru se obrnite na pooblaščenega serviserja. • Perilo ni bilo dobro izplaknjeno ali likate novo neoprano oblačilo. Dobro izplaknite oblačila, da odstranite ostanke mila ali kemikalij, ki bi se lahko prilepili na likalnik.
• Likalnik je prevroč, seznanite se z našimi priporočili glede nastavitev temperature v priročniku izdelka. • Uporabljate škrob. Škrob popršite le po narobni strani tkanine, ki jo želite zlikati.
Po upoštevanju navodil za zagon naprave v uporabniškem priročniku preverite, ali električna vtičnica deluje, tako da vanjo priključite drugo napravo. Če naprava še vedno ne deluje, je ne poskušajte razstaviti ali popraviti, temveč jo dostavite v pooblaščeni servisni center.
Ne. Oba kabla sta ločeno izolirana: kabla sta zaščitena in podrobno pregledana. Če pa opazite, da je kabel poškodovan, napravo odnesite na popravilo v pooblaščen servisni center.
Ta sistem preprečuje sprijemanje na likalni plošči. Njena aktivna prevleka odstranjuje vlakna in nečistoče, ki se pogosto lepijo na likalno ploščo in s tem ovirajo drsenje.